גישור גירושין

הליך גישור גירושיןעורך דין אורי דון יחייא הינו מגשר מוסמך, ובעל ניסיון רב בניהול הליכי גישור גירושין. פיתח שיטת גישור ייחודית, המשלבת כלים משיטות שונות, ביניהן קואצ'ינג ו-NLP, ובה ניתן להשיג את הדברים החשובים לך בגירושין, מהר וללא מלחמות מיותרות, גם אם הצד השני אינו משתף פעולה. 

הליך גישור גירושין מציע יתרונות רבים:

  • בני הזוג מחליטים בעצמם על עתידם ועתיד ילדיהם, במקום שגורמים זרים יחליטו עבורם.
  • הם מגיעים להסכם בשיתוף פעולה במקום להיאבק זה בזה בערכאות מאבק ארוך וקשה שיפגע בהם ובילדיהם.
  • הליך גישור מאפשר יצירת בסיס לתקשורת ושיתוף פעולה גם בהמשך הדרך.
  • בנוסף, עלויות גישור גירושין נמוכות בהרבה מעלותו של מאבק משפטי.

 

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות, חייגו – 052-3003786

בחירת מגשר גירושין המקובל על שני הצדדים

החוק כיום ("החוק להסדר התדיינויות במשפחה") קובע כי זוג אשר מחליט להתגרש, צריך להגיע לאחת מיחידות הסיוע ליד בית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני, לפני שיוכלו להגיש תביעה משפטית. אם בני הזוג מחליטים לפנות למגשר פרטי, יחידת הסיוע תציג בפניהם רשימת מגשרים, אך הם אינם חייבים לבחור מגשר גירושין מתוך הרשימה, וזכותם לפנות לכל מגשר שירצו.

כיצד בוחרים מגשר?

דרך המלצות מפה לאוזן או באינטרנט. החשוב ביותר: להתרשם מאישיותו ומקצועיותו של המגשר במהלך הפגישה הראשונה. חשוב שתהיה כימיה ויירקמו יחסי אמון בין בני הזוג למגשר כדי שהתהליך יצליח. אם לאחד הצדדים אין תחושה טובה מהמגשר, כדאי להיפגש עם מגשר נוסף, ואם הוא מתאים יותר, להמשיך איתו בתהליך, אך לא לוותר על עצם הליך הגישור.

יש לזכור שהסכם גירושין אינו סוף התהליך, אלא רק ההתחלה. האתגר הגדול של המתגרשים הוא החיים שלאחר הגירושין – לתקשר ביניהם באופן מכובד ותקין לטובת ילדיהם ולטובתם הם. לכן עדיף לעשות כל מאמץ לפתור את המחלוקות בשיתוף פעולה וליצור בסיס של תקשורת טובה להמשך הדרך.

ליווי של עו"ד אישי לאורך הליך גישור גירושין

האם כאשר נמצאים בהליך יישוב סכסוך (ביחידת הסיוע) או בגישור פרטי, יש צורך שכל צד יתייעץ גם עם עורך דין גירושין מטעמו?

ניתן להשיב לשאלה זו בשתי גישות:

לפי גישה אחת, מומלץ לכל צד להתייעץ עם עו"ד שידאג לאינטרסים שלו וילווה אותו בתהליך, ידריך אותו לפני פגישות הגישור ואחריהן ובכל צומת דרכים כיצד לפעול, ויבדוק את ההסכם שיכין המגשר.

לעומת זאת, רבים בוחרים לסמוך על מקצועיותו של המגשר שהינו ניטרלי ומקצועי, שיבהיר להם בכל נקודה את ההשלכות של החלטה כזו או אחרת, וכך יוכלו לקבל החלטה מושכלת.

הגישה הראשונה הסוברת שכדאי להתייעץ עם עו"ד, נובעת מכך שהתחום המשפטי על רבדיו הרבים אינו מוכר למרבית המתגרשים. בתהליך הגירושין נחשפים בני הזוג למידע רב, בכל הקשור לילדים, לרכושם, לסוגיית המזונות ועוד.

לעתים קרובות קשה לקבל החלטות בגלל חוסר הידע, ובנוסף זוהי אחריות רבה להבין מה תהיינה ההשלכות העתידיות של כל החלטה המתקבלת כעת. הסכם גירושין צופה פני עתיד והשלכותיו עשויות לחול שנים רבות קדימה. לפיכך עו"ד המתמחה בתחום יכול לכוון נכונה את בני הזוג, להקנות להם ידע חיוני ולסייע להם לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורם ועבור ילדיהם.

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות, חייגו – 052-3003786

כיצד מתנהל הליך גישור גירושין?

מגשר גירושין תפקידו להבין מהן נקודות המחלוקות העיקריות בין בני הזוג ולכוון להסכם שייתן מענה לצרכים החשובים של שני הצדדים, וכמובן לצרכי הילדים. המגשר אינו "בורר", כלומר אינו מכריע במחלוקות בין בני הזוג, אלא מסייע להם להגיע להסכמות הדדיות במחלוקות השונות.
במהלך הגישור מתקיימות פגישות משותפות של בני הזוג עם המגשר ובנוסף פגישות אישיות של כל אחד מהם עמו.
בכל שלב בהליך הגישור, עד לשלב חתימה על הסכם גירושין, יכול כל אחד מבני הזוג לבקש להפסיק את ההליך. במקרה כזה בני הזוג יכולים להחליט לפנות למגשר אחר או לפנות לבית המשפט.

להתגרש בטוב

בנוסף להליך גירושין 'סטנדרטי', עורך דין ומגשר אורי דון יחייא הינו חלק ממיזם "בטוב – להיפרד אחרת". מטרת המיזם לעזור לזוגות להגיע להסכם הגון ומקובל על שני הצדדים, תוך מספר ימים בלבד. צוות המיזם מורכב מבעלי מקצוע בעלי ניסיון בתחומי המשפט, הפסיכולוגיה והגישור, אשר פיתחו ויצרו תהליך חדשני, קצר וממוקד, שאינו דומה לאף תהליך גירושין מוכר אחר.

איך זה עובד? הזוג שוהה מספר ימים בוילה פרטית, מאובזרת ומרווחת, במקום שקט וללא הפרעות מבחוץ, ומלווה בצוות 24 שעות ביממה. במהלך ימים אלו הזוג עובר תהליכים מגוונים, ביחד ולחוד, במטרה להגיע להבנה עמוקה של הצרכים של כל אחד מהם וצרכי הילדים. כחלק מהתהליך, מפרקים כעסים ומגיעים לראיה צלולה ולהבנה עמוקה יותר של "מה עושים עכשיו ואיך". מציפים את הבעיות ומטפלים בהן עד להגעה להסכם ויצירת הפרדה הוגנת בכל ההיבטים: רכוש, אחריות הורית, מזונות, הסדרי שהות וכו’. 

התהליך מהיר, ממוקד, בלי רעשים מיותרים, ובשורה התחתונה גם הרבה יותר זול לעומת ניהול הליכים באמצעות עורכי דין. הוא כולל גם ליווי של עו"ד מטעם המיזם לבית המשפט, על מנת לתת תוקף להסכם וכן ליווי לאחר מכן, לתמיכה וקבלת כלים לבניית הדרך החדשה של כל אחד מבני הזוג.

רוצים פרטים נוספים על מיזם "בטוב"? לחצו כאן

לשיחת ייעוץ ראשונית ללא התחייבות, חייגו – 052-3003786

תכנים נוספים שיכולים לעניין אותך:
ייצוג בהליך גירושין
ניכור הורי
חלוקת רכוש בגירושין
משמורת ילדים
מזונות ילדים